Добавить:

Читайте «Siver Info» в удобном для Вас формате

  • Siver Info on twitter Siver Info on facebook rss канал раздела Добавить наш виджет на Яндекс

Наша кнопка

Вы находитесь здесь: Главная- 2011 » Окт��брь » 27 -

Сессия черниговского горсовета «обидела» инвалидов. Правда, не всех

14-я сессия городского совета 6-го созыва началась обычнее обычного - с выбора счетной комиссии с участием депутатов Стаха, Солдатова и Вакуленко.

Против такого состава проголосовал только депутат Петрущенков.

На вопрос городского главы, почему он голосует против коллеги Солдатова, он ответил, что голосует против Стаха.


Ювілей дитячого туризму на Чернігівщині

Дев’яносторіччю виникнення дитячого туризму на Чернігівщині була присвячена конференція Інституту  історії, етнології та правознавства  імені О.М. Лазаревського ЧНПУ імені  Т.Г. Шевченка.

Програма  конференції була різноманітною та цікавою. Пленарне засідання відкрили директор Інституту Олександр Коваленко і завідувач кафедри етнології та краєзнавчо – туристичної роботи Юрій Русанов, привітавши гостей, учасників заходу, наголосивши на важливості популяризації дитячого туризму на Чернігівщині.

Розпочав  конференцію директор обласного  Центру дитячого та юнацького туризму  і екскурсій управління освіти і  науки Чернігівської облдержадміністрації Петро Степовик. Він ознайомив  присутніх основними напрямами  роботи Центру на сучасному етапі та з планами на майбутнє.

Дороги Черниговщины

Территорией Черниговской области проходят 10 автодорог государственного значения. Дорогами Черниговщины осуществляются межгосударственные перевозки через 5 пунктов пропуска с Россией и Беларусью. С дорогами на территории области совпадают 10 туристических маршрутов.

Протяженность сети автодорог общего пользования на 1 января 2011г. составила 7717,1 км, что составляет 4,6% протяженности автодорог Украины, в том числе с твердым покрытием - 7221,9 км (93,6% общей протяженности), остальные - 495,2 км (6,4%) грунтовые дороги . Дороги государственного значения составляют 16,4% (1186,5 км) протяженности автомобильных дорог с твердым покрытием.

Молоді лідери Чернігівщини тягнуться до політичних знань

Чернігівська  молодь тягнеться до політичних знань. Минулого уікенду гризти граніт науки  зібралися 25 лідерів. Всі вони учасники проекту "Школа молодого політика”. З року в рік організатором  навчання виступає громадська організація "Молодь — XXI століття”.

Напочатку тренінгу до молодих лідерів  звернувся начальник Відділу  у справах сім’ї та молоді В’ячеслав Голуб. Він закликав молодих людей подавати власні ініціативи на щорічний конкурс проектів. Найцікавіші проекти, зазначив керівник отримають фінансування.

Запрошуємо взяти участь у цікавому конкурсі «Інтернет. Бібліотека. ЄВРО-2012»

Якщо ви любите малювати, придумувати оригінальний комп’ютерний дизайн, веселі комікси, пишете вірші та гумор, то наш конкурс – саме для вас!

Отож із 15 жовтня по 1 грудня ми приймаємо творчі роботи: постери, буклети, плакати, афіші, анімаційну рекламу. Тема - бібліотека, улюблені книги та персонажі, рідне місто.

Конкурс організований Чернігівською міською Центральною бібліотекою імені М.М.Коцюбинського в рамках програми «Глобальні бібліотеки, Бібліоміст–Україна».

Анонс: міжнародна науково-практична конференція «Мови у відкритому суспільстві»

28-29 жовтня 2011 року в приміщенні Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка відбудеться міжнародна науково-практична конференція «Мови у відкритому суспільстві», присвячена 20-річчю відкриття у виші спеціальності «англійська мова».

Ключові проблеми, що обговорюватимуться на конференції: аспекти формування полікультурної особистості, проблеми навчання іноземної  мови як засобу міжкультурного спілкування, сучасні напрямки підготовки викладача іноземних мов/перекладача, варіативність методик навчання іноземних мов для спеціальних цілей, актуальні проблеми розвитку світової літератури, актуальні проблеми дослідження дискурсу і тексту.

День прославления святителя Филарета (Гумилевского)

В Свято-Троицком кафедральном соборе состоялось богослужение в честь святителя Филарета. В канун праздника всенощное бдение отслужил архиепископ Черниговский и Новгород-Северский Амвросий. Его Высокопреосвященству сослужили священнослужители Троицкого собора и епархии.

Всю ночь у мощей совершались акафисты. Таким образом шла непрерывная молитва до утра.

«Служити Богу та ближньому» — святитель Філарет (Гумілевський)

Філарет (Гумілевський Димитрій Григорович), архієпископ Чернігівський і Ніжинський народився 23 жовтня 1805 р. в селі Конобєєвці Шацького повіту Тамбовської губернії у родині священика. Хлопчика назвали Димитрієм на честь св. Димитрія Солунського. Початкове виховання й освіту він отримав у сім’ї, яка вирізнялася істинним благочестям.

Розумові здібності Димитрія проявилися дуже рано. У п’ять років він уже читав у церкві Псалтир, який знав майже напам’ять. У сім років батько віддав Димитрія у Вишенську пустинь до вченого ієродиякона Никона, а за два роки — в Шацьке духовне училище. Під час навчання Тамбовський Преосвященний Іона (Васильєвський) перемінив його колишнє прізвище Конобєєвський на Гумілевський.

Спортивные новости Борзнянщины

Традиционно активным спортивным районом показывает себя Борзенщине. Здесь в очередной раз состоялся целый ряд физкультурных и спортивно-массовых мероприятий.
Проведен традиционный розыгрыш Кубка районной газеты «Известия Борзнянщины» по футболу среди коллективов физической культуры.

Борьбу за почетный трофей, который начал разыгрываться еще в 70-е годы прошлого века, повели 16 команд. В финал вышли две лучшие - «Единство» (Плиски) и «Темп-Ветеран» (Борзна).
Игра прошла при полном преимуществе плискивчан, которые и одержали убедительную победу со счетом 7:0. Кстати, «Единство» (на фото) выигрывает почетный приз уже в пятый раз.

ОГЛЯД основних н.с. в області за 26 жовтня 2011 року

Протягом доби зареєстровано 2 пожежі в житловому секторі.
1. Пожежа в житловому секторі
м. Семенівка, вул. Центральна, 49
О 22 год. 45 хв. в господарстві гр. Чеботько Т.Д., 1927 р.н., сталася пожежа неексплуатуємого житлового будинку (10х6 м, стіни дерев'яні, покрівля металева). Вогнем пошкоджено покрівлю на площі 2 кв.м та стіну на площі 4 кв.м. Причина - необережне поводження з вогнем невстановленої особи. Збиток - 500 грн. Врятовано матеріальних цінностей на суму 40 000 грн.

«Банковские услуги для предпринимателей: что могут банки и чего хочет бизнес?». Фоторепортаж

26 октября  в пресс-центре «Еспертна думка»  состоялся круглый стол на тему: «Банковские услуги для предпринимателей: что могут банки и чего хочет бизнес?»

«Актуальні питання управлінської діяльності»

Таку назву отримав тематичний короткотерміновий семінар, що проходить сьогодні в Центрі підвищення кваліфікації кадрів. Семінар призначений для керівників апаратів райдержадміністрацій, керуючих справами, секретарів виконавчих комітетів Чернігівської, Ніжинської, Прилуцької міських рад і триватиме до 27 жовтня включно.

У відкритті заходу взяли участь заступник керівника апарату обласної державної адміністрації Юрій Музика та заступник директора Центру Петро Підгайний.

Чернигов: Улица «обезглавленных» фонарей. Фото

Проблема с освещением в нашем городе возникла очень давно, и стоит,  она остро и по сей день. Некоторые улицы города в вечернее время окутывает кромешная тьма. Особенно актуальная эта проблема для районов отдаленных от центра.

Но и в центре все не так гладко: шаг вправо или влево с центральной улицы  и снова попадаем  в темные переулки или улицы.

Но еще больше удивление или даже возмущение вызывает центральная аллея по проспекту Мира, на ее отрезке от гостиницы Украина до ТРК «Мегацентр».

У зовнішньому освітленні м. Чернігова задіяні 15 686 ліхтарів

Про роботу комунального підприємства "Облсвітло" у 2011 році по технічному обслуговуванню електромереж зовнішнього освітлення та виконання цільової "Програми освітлення міста Чернігова на 2008 – 2011 роки" на розширеній міській нараді інформував директор комунального підприємства "Облсвітло" Олександр Коновалов.

Зовнішній вигляд кожного міста визначається станом об’єктів благоустрою, у тому числі й вуличного освітлення, - зазначив О. Коновалов. З огляду на те, що м. Чернігів є одним із небагатьох обласних центрів України, де знаходяться визначні історичні та культурні пам’ятки державного значення, що приваблює туристів із країн ближнього та дальнього зарубіжжя, на це потрібно звернути особливу увагу.

Епідситуація з захворюваності на грип та ГРВІ в Україні, області станом на 25.10.2011 року

В 2011 - 2012 роках за прогнозом МОЗ України на підставі ситуації, яка склалася в світі з грипу, в Україні прогнозується переважна циркуляція вірусів грипу A(H3N2), а саме - штаму А/Перт/, який поки що не зреалізував в нашій країні свої епідемічні властивості. Цей грип небезпечний для осіб з хронічними захворюваннями серцево-судинної та дихальної систем, дітей та осіб старше 60 років. Найбільш вразливими є підопічні закритих інтернатних закладів. Вірус не стійкий в зовнішньому середовищі, але не такий небезпечний як вірус пандемічного грипу А H1N1.

Не виключена також можливість циркуляції вірусів грипу А(Н1N1) та В, але роль їх в епідемічному процесі буде другорядною.

2 снаряда во дворе нежилого дома

Утром 25-го октября в селе Шведчина Семеновского района местные искатели металла во дворе нежилого дома наткнулись на два артиллерийских снаряда времен Великой Отечественной войны.

Сначала мужчины подумали, что это металлическая труба и вытащили один предмет с земли. Им оказался артснаряд калибра 76 мм, который находился в боевом состоянии. Разглядев опасную находку, мужчины испугались, поэтому другой снаряд не трогали, а вызвали спасателей районного отдела УМЧС в Черниговской области.

В тот же день на место происшествия прибыла и группа пиротехнических работ аварийно-спасательного отряда спецназначения. Специалисты МЧС обследовали территорию, а впоследствии вывезли опасные предметы в специально отведенное место и в 14:30 уничтожили.

Анонс: «Клуб молодого політолога» розпочинає серію зустрічей «Нові політичні сили»

 Громадська  ініціатива «Клуб молодого політолога»  розпочинає серію зустрічей «Нові  політичні сили». На зустрічі будуть запрошені керівники партій, які не представлені у місцевих органах влади, але мають перспективи участі у політичному житті регіону.

По результатам зустрічей Клуб молодого політолога планує представити аналітичний матеріал, щодо перспектив участі «нових» політичних сил у парламентських виборах 2012 року у розрізі Чернігівської області.

Школьники в гостях у ЧНПУ имени Т.Г. Шевченко

25 октября учащиеся Новгород-Северской государственной гимназии имени К.Д. Ушинского посетили ЧНПУ имени Т.Г. Шевченко.

В читальном зале Научной библиотеки университета они встретились с ректором вуза Николаем Носком который приветствовал гостей, рассказал о настоящем учебного заведения и его перспективы.

Следующим и самым ярким этапом экскурсии стало посещение астрономического научно-исследовательского центра университета, где гости университета смогли увидеть настоящие телескопы и познакомиться в планетарии с тайнами ночного неба.

Курс валют в Черниговских банках. 27.10.2011

Предлагаем Вашему вниманию курс валют в Черниговских банках по состоянию на утро 27 октября 2011 года

Видео