Меню сайта

Главная » 2012 » Май » 4 » Що найбільше перешкоджає розвитку сучасної української літератури?

Що найбільше перешкоджає розвитку сучасної української літератури?

Звісно, перше, що відповість кожен український письменник: винні наші можновладці. Державна Дума Росії ще в 1995 році ухвалила „Федеральний Закон про державну підтримку засобів масової інформації та книговидання Російської Федерації”, завдяки якому діячі науки, освіти та культури Росії отримали реальну підтримку: фактично всю продукцію цих галузей було звільнено від державного оподаткування! Це стало порятунком для російського кінематографу.

А книгодрукування, яке до того вважалося збитковим, перетворилось на потужний, надзвичайно вигідний  бізнес. Книжкова продукція з сусідньої країни блискавично заполонила крамниці колишнього СРСР.

Знаю, як стимулюють переклади українською своїх класиків та сучасних літераторів, публіцистів і науковців США, Англія, Німеччина, Франція, Японія, Польща, скандинавські держави… Є премії – для перекладачів, гранти – для видавців, стипендії і нагороди – для письменників і журналістів, які пропагують переваги західної демократії. Власне, немало українських літераторів (знавців іноземних мов) заробляють собі на життя саме перекладами, бо такої професії – письменник – у нашій державі вже не існує.   

Натомість в Україні не зробили нічого. Хоч були численні обіцянки з високих трибун (президентів, прем’єр-міністрів, спікерів та їхньої багатоликої свити, депутатів Верховної Ради, чиновників…). Власне, ніхто з них не вважає себе ворогом української культури – дехто за потреби може й у вишиванці походити. Але що нам від того?

Однак винні, у першу чергу, ми самі. Бо ще донедавна немало діячів культури (зокрема й письменників) мали депутатські мандати. Були наші колеги і віце-прем’єрами, і міністрами. Завзято чубилися між собою, розпинали бідолашного українського воза, мов лебідь, рак та щука. Дивно, як той віз взагалі витримав, не розпався на друзки! Втім, ми – вже загартовані. Пам’ятаю, у 90-х, коли по півроку затримували зарплату, з’явився анекдот. Один начальник скаржиться іншому на своїх підлеглих – мовляв, уже й грошей хтозна скільки їм не платить, і опалення, воду та світло в службових приміщеннях відімкнув, а вони досі щодня швендяють на роботу. І тут його співбесідник дає пораду: „А ви дустом їх не пробували?..”. Ось так і українські письменники...

Всего комментариев: 0

Добавить комментарий
Имя *:
Email:
Код *:

Категории

Новости Чернигова и областиНовости УкраиныМировые новости
Православие на ЧерниговщинеАвторская колонкаАнонсы
Курсы валют в ЧерниговеИнтересное из ИнтернетФоторепортаж
ФотофактЖурнал «Чернигов 24»

Поиск по

Поиск по сайту


Календарь

«  Май 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Панель пользователя

Логин:
Пароль: